Խորհրդարանում հյուրընկալվել են ԲՀԿ ուսանողական խորհրդի անդամները
Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը հանդիպել է ԲՀԿ ուսանողական խորհրդի անդամների հետ: Ներկայացնելով կուսակցության տեսլականը՝ նա ընդգծել է, որ այն ստեղծման օրվանից իր ծրագրում հատուկ տեղ է հատկացրել պետության սոցիալական խնդիրների իրականացմանը, մարդկանց կենսամակարդակի բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներին:
«Մեր քննադատական կեցվածքն ինքնանպատակ չէ, մենք իրատես քաղաքական ուժ ենք»,- ասել է պատգամավորը հավելելով, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը սոցիալական, կրթական եւ այլ ոլորտները կարգավորող նախագծեր է ներկայացրել, որոնց մի մասն ընդունվել է, մյուս մասը չի արժանացել կառավարության դրական եզրակացությանը:
Գեւորգ Պետրոսյանի կարծիքով՝ անհրաժեշտ է ապահովել այն ակնկալիքը, ինչի համար ժողովուրդն ընտրության միջոցով քաղաքական-կուսակցական գործիչներին գործուղել է խորհրդարան:
Խոսելով Հայաստան-Արցախ հարաբերություններից՝ նա անընդունելի է համարել երկու պետությունների միջեւ սեպ խրելը:
Գեւորգ Պետրոսյանը կարեւորել է երիտասարդության դերը երկրի զարգացման գործում:
Պատգամավորը պատասխանել է նաեւ ուսանողների հարցերին, որոնք հիմնականում առնչվել են դատաիրավական ոլորտին, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ծրագրերին ու օրենսդրական նախաձեռնություններին:

Члены Студенческого совета ППА – в парламенте
20 июня депутат НС Г.Петросян   встретился с членами Студенческого совета ППА. Представляя видение партии, он подчеркнул, что со дня ее создания в программе было уделено особое место социальным проблемам государства, мерам по повышению уровня жизни людей.
“Наша критическая позиция не самоцель, мы реалистичная политическая сила”, - заявил депутат, добавив, что фракция ППА представила проекты, регулирующие социальную, образовательную и другие сферы, часть которых принята, другая же пока не удостоилась положительного заключения правительства.
По Петросяну, необходимо обеспечить те ожидания, за которые народ через выборы делегировал партийно-политических деятелей в парламент.
Говоря об отношениях Армения – Арцах, депутат счел неприемлемым вбивать клин между двумя государствами.
Г.Петросян   подчеркнул роль молодежи в развитии страны.
Депутат ответил на вопросы студентов, касающиеся в основном судебно-правовой системы, планов фракции ППА и законодательных инициатив.